Standaard opzegtermijnen grootzakelijke energiecontracten

Weet u niet wat de opzegtermijn is van het energiecontract van uw VvE? Dan bent u zeker niet de enige.

 

Voor uw gemak hebben wij in onderstaand overzicht de standaard opzegtermijnen voor grootzakelijke aansluitingen per leverancier weergegeven:

 

Agro energie 8 maanden DGB Energie 3 maanden
Essent Energie Verkoop Nederland B.V 6 maanden Scholt Energy 3 maanden
E.ON Benelux 6 maanden Qwint 3 maanden
MAIN Energie 6 maanden DELTA N.V. 3 maanden
Eneco Business BV 3 maanden Innova Energie 1 maand
Nuon Zakelijke Klantenservice 3 maanden Anode Energie 1 maand
Greenchoice 3 maanden NieuweStroom geen
Hezelaer Energy 3 maanden ENGIE (voorheen GDF Suez) geen

 

Daar leveringscontracten voor grootzakelijke aansluitingen doorgaans lopen t/m 31 december weet u hoever u van tevoren uiterlijk actie moet ondernemen in het laatste contractjaar om ‘stilzwijgende verlenging’ te voorkomen.

 

Grootzakelijk v.s. kleinzakelijk

Bovenstaande opzegtermijnen gelden enkel voor de grootzakelijke aansluitingen. Dit zijn aansluitingen met de volgende capaciteit/aansluitwaarde:

 

Elektra: > 3x80A

Gas: > G25

 

Zegt u dit niets? Dan kunt u het makkelijk afleiden uit de energienota(‘s) die u ontvangt. Indien u maandelijks een aparte factuur voor uw netwerkkosten ontvangt vanuit uw netbeheerder (b.v. Liander, Stedin of Enexis) dan heeft u een grootzakelijke aansluiting.

 

Ontvangt u deze niet, dan worden de netwerkkosten afgerekend op de jaarnota van uw leverancier en heeft u een kleinzakelijke aansluiting. Voor kleinzakelijke aansluiting is per wet geregeld dat uw contract niet stilzwijgend mag worden verlengd en automatisch wordt omgezet in een contract voor ‘onbepaalde tijd’ na afloop contract. Hiervoor geldt een maximale opzegtermijn van formeel 1 maand (30 dagen).

 

Wilt u zeker weten welke opzegtermijn voor u geldt?  Wij geven u graag vrijblijvend advies. Neem contact met ons op via: info@vveenergie.nl of 030-3031774.

 

 

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.