SEEH-subsidie voor VvE’s wordt SVVE

VvE’s kunnen vanaf 23 januari 2023 gebruik maken van de Subsidieregeling verduurzaming voor verenigingen van eigenaars (SVVE). Deze subsidie is onder andere gericht op het oplaadpuntenadvies voor het elektrisch rijden, energieadvies en verduurzamingsmaatregelen. Het lijkt een nieuwe subsidie, maar het is eigenlijk een voortzetting van de Subsidie energiebesparing eigen huis (SEEH) voor VvE’s. Wat mag u verwachten van de nieuwe SVVE?

 

 

Wat is het doel van de subsidie?

Uiterlijk 2030 wil het kabinet alle nieuwe auto’s uitstootvrij hebben. In het eerste half jaar van 2022 zijn er 83% meer nieuwe elektrische auto’s verkocht in vergelijking met de eerste helft van 2021. Om de groei in stand te houden, moet het aantal laadpunten ook stijgen. Hiervoor is budget beschikbaar gesteld.

 

Wat houdt de SVVE in?

De SVVE komt voort uit de SEEH en de Investeringssubsidie duurzame energie (ISDE). Een belangrijk doel van de nieuwe subsidieregeling is het stimuleren van duurzame maatregelen en advisering hierover. Het gaat om advisering over:

  • Energiebesparing
  • Aansluiting op een warmtenet
  • Duurzame energie
  • Laadpalenadvies

 

Daarnaast kan een VvE ook subsidie krijgen voor:

  • Energiebesparende isolatiemaatregelen
  • Het aansluiten op het warmtenet
  • Duurzame warmtetechnieken.

 

Subsidie voor advies inwinnen

VvE’s kunnen voor advies een eenmalige subsidie krijgen. De kosten moeten eerst gemaakt worden, en daarna is de subsidie aan te vragen. Er zijn drie vormen van subsidie gericht op advies, namelijk:

  • Energieadvies
  • Energieadvies in combinatie met procesbegeleiding
  • Energieadvies gecombineerd met een Duurzaam Meerjaren Onderhoudsprogramma (DMJOP)

 

Procesbegeleiding houdt in dat de VvE hulp krijgt om plannen om te zetten naar besluiten. Door procesbegeleiding is de kans van slagen groter.

 

U kunt geen gebruik meer maken van SEEH

Tot 1 januari 2023 stond de SEEH open. Heeft u al een subsidieaanvraag gedaan in 2022? Deze wordt nog steeds uitgevoerd op de nu geldende voorwaarden. Welke voorwaarden dat zijn, leest u op de website van RVO.

 

Subsidie

Wil je vrijblijvend meer informatie over een van de mogelijkheden voor de VvE? Vul hieronder je gegevens in en onze partner Univeste neemt zo spoedig mogelijk contact met je op, zodat zij kunnen bepalen welke aanpak voor verduurzaming het beste bij jullie VvE past.

 

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.