Salderingsregeling na 2025

De salderingsregeling betekent dat huishoudens en VvE’s met zonnepanelen energie kunnen terugleveren aan het stroomnet. De opgewekte stroom die u niet direct verbruikt, gaat het stroomnet op en geeft een besparing op de energiekosten. De salderingsregeling wordt versoberd per 2025 en verdwijnt per 2031. Wat gaat er gebeuren?

 

Er lagen al plannen om de salderingsregeling af te bouwen per 2023, maar deze zijn uitgesteld tot 2025. De regeling was oorspronkelijk ingesteld om het plaatsen van zonnepanelen te stimuleren. Door de hoge energieprijzen en de kortere terugverdientijden, is het stimuleren minder noodzakelijk geworden. Daarnaast zijn er ook andere manieren waarop huishoudens en VvE’s worden beloond voor het kiezen voor zonnepanelen.

 

Wat gaat er veranderen aan de salderingsregeling vanaf 2025?

Vanaf 2025 gaat nog maar een deel van de teruggeleverde stroom voordeel opleveren. Oorspronkelijk was het plan om de salderingsregeling geleidelijk in te voeren per 2023. Doordat het is uitgesteld, gaat het afbouwen van de voordelen een stuk sneller. In 2025 en 2026 mag u nog maar voor 64% salderen. Daarna wordt het jaarlijks met 9% verlaagd tot 2031. In 2027 kunt u dus nog maar voor 55% salderen en per 2028 voor 46%. Vanaf 2031 is het salderen helemaal niet meer mogelijk.

 

Rekenvoorbeeld 1

Een huishouden met zonnepanelen verbruikt jaarlijks 3.500 kWh aan stroom. De zonnepanelen wekken jaarlijks 2.000 kWh aan stroom op. Vanaf 2025 komt de maximaal te salderen stroom uit op 2.000 x 64% = 1.280 kWh. Het huishouden moet dus nog afrekenen met het energiebedrijf over: 3.500 – 1.280 = 2.220 kWh.

 

De berekening valt anders uit als de zonnepanelen meer stroom opwekken dan het huishouden verbruikt.

 

Rekenvoorbeeld 2

Een huishouden met zonnepanelen verbruikt ook nu weer 3.500 kWh aan stroom. De zonnepanelen wekken jaarlijks 4.000 kWh aan stroom op. Vanaf 2025 is de maximaal te salderen stroom 64% van de geleverde stroom. Het huishouden kan maximaal salderen: 4.000 kWh x 64% = 2.560 kWh

 

Zonnepanelen blijven een goede investering

Door  op korte termijn zonnepanelen te plaatsen, kunt u nog een paar jaren optimaal profiteren van de salderingsregeling. Ook vanaf 2025 blijft het nog een aantal jaren geld opleveren. Door het zelf opwekken van energie bent u minder afhankelijk van de hoogte van de energiekosten. Het terugverdienen gaat nog sneller als de energielasten nog verder stijgen.

 

Hoe om te gaan met zonne-energie in de toekomst?

Doordat het salderen in de toekomst niet meer interessant is, moeten huishoudens en VvE’s zoeken naar andere manieren om de energielasten te verlagen. Dit kan door energie op te slaan in batterijen of in de toekomst in een elektrische auto (bidirectioneel laden). De elektrische auto wordt bijvoorbeeld alleen opgeladen op momenten dat de zonnepanelen energie opwekken en dit niet door andere apparaten wordt verbruikt.

 

Wilt u meer weten over het investeren in zonnepanelen? Op onze website vindt u meer informatie over het plaatsen van zonnepanelen voor een VvE.

2 reacties op “Salderingsregeling na 2025

 1. Goedenavond

  Kan de vve salderen dus salderen op de hoofdmeter van het gebouw waar bv de lift en de hydrofoor op z jn aangesloten?

 2. Goedemiddag,

  Ik heb een vraag rondom het salderen na 2025. Hoe de 64% wordt berekend is voor mij niet geheel duidelijk.

  Laat ik hiervoor een voorbeeld maken voor 31-12-2025.

  – Verbruik 2500 kWh
  – Totale opwekking: 4000 kWh
  – Direct verbruik: 1000 kWh
  – Teruglevering: 3000 kWh (4000-1000)
  – Op een later moment gebruiken van stroom (avond/ nacht/ winter): 1500 kWh (2500 – 1000)

  Wat zal de rekensom zijn wanneer de nieuwe regeling van kracht is (saldering 64%)?

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.